Kuvaus
Bisnesmaailmassa pukeutuminen on virallista: palavereihin mennään vain tummassa puvussa ja solmion pitää olla silitetty. Joka päivä aamusta iltaan tämä sama rutiini – saattaa alkaa pidemmän päälle maistua puulta ja sitä kaipaisi elämäänsä hieman vaihtelua.
Nyt esittelemme jokaisen urhean virkamiehen, liikeneuvottelijan ja toimistotyöntekijän pienen salaisen aseen, jolla mieli pysyy virkeämpänä ja lippu korkealla, vaikka muodolliset pukeutumiskoodit velvoittavat. Nämä sukat ovat nimittäin pienen ihmisen protesti systeemiä vastaan – ja erittäin hilpeä sellainen. United Oddsocks ”Bisnes” sukkasetin sukat ovat nimittäin jalkaterästään riemunkirjavia, eikä yksikään pakkauksen kuudesta sukasta ole keskenään samanlainen. On raitaa, palloa, salmiakkiruutua ja viivaa – ja kaikki sateenkaaren ihanissa väreissä. On mukavampi istua liikeneuvottelussa, kun tietää, että jaloissa on näin räikeät ja rajoja rikkovat sukat.
Odd socks United ”Bisnes” sukat ovat mahtava lahja aviomiehelle, kumppanille, veljelle tai isälle – kenelle tahansa miehelle, joka joutuu pukeutumaan töihinsä virallisesti. Sukat toimitetaan upeassa lahjapakkauksessa, mikä lisää tämän tuotteen lahjapotentiaalia monin verroin. Maukas idea niin syntymäpäivälahjaksi kuin joululahjaksikin. Osta nyt läheiselle miehelle – hauska ja ilkikurinen lahja!
Tuotetiedot
- setti sisältää kuusi sukkaa
- one size 39–46
- konepesu 40 asteessa (lue pesuohje)
- materiaali: 82 % puuvilla, 13 % polyamidi, 3 % polyesteri, 2 % elastaani
- toimitetaan lahjapakkauksessa